Podążasz za modą? Oto wnętrzarskie trendy 2020 roku

Podążasz za modą? Oto wnętrzarskie trendy 2020 roku

O nasz wygląd dbają przedstawiciele świata mody co roku ogłaszając trendy dominujące w stylu i ubiorze. Dzięki nim wiemy w czym będziemy wyglądać atrakcyjnie oraz modnie. Zarówno na wybiegach, jak i w aranżacji wnętrz wiele dzieje się na początku nowego roku, gdyż mieszkanie - nasz dom, w którym spędzamy większą część czasu, również musi pięknie wyglądać. O tym co w tym roku jest trendy przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Trendy w aranżacji wnętrz 2020 - królują odważne kolory!

W 2019 r. królował Living Coral, wyrazisty róż, idealnie prezentujący się zarówno w formie dodatków, oraz jako kolor ścian. Trendy w urządzaniu wnętrz 2020 głoszą, że barwą elektryzującą świat designu jest Classic Blue,  który według ekspertów Pantone symbolizuje elegancję, prostotę i stabilny fundament, niezbędny w obliczu niepewnej, nowej ery.

kolorystyczne trendy we wnetrzach 2020

Kolor ten z łatwością można wykorzystać na większych powierzchniach oraz w detalach. Jeśli wybierzemy Classic Blue do pokrycia ścian warto zdecydować się na tę barwę w salonie, lub sypialni, gdyż granat wpływa uspokajająco i pomaga w odpoczynku. Ten nasycony odcień można wykorzystać również w formie dodatków - ozdobna tkanina lub wazon w kolorze Classic Blue, nadadzą wnętrzu świeżości i lekkości.

trendy we wnętrzach 2020 - kolory, które dominują w tym sezonie

Obok klasycznego granatu Pantone, kolorystycznymi trendami we wnętrzach 2020 są mocne odcienie, między innymi butelkowa zieleń i piaskowy brąz. Jest to odejście od bladych, jasnych barw, które jeszcze do niedawna królowały we wnętrzach. Według ekspertów, w tym roku liczą się odważne pomysły i indywidualne spojrzenie na aranżację wnętrz.

Meble z historią

Jedną z cech mody jest to, że po kilku latach wraca, zazwyczaj w odświeżonej formie. O tym przekonamy się już tego roku, gdyż prym będą wiodły elementy retro, a także meble z historią, oczywiście po uprzedniej renowacji.

Meble retro i po renowacji wracają do łask w trendach w urządzaniu wnętrz 2020

Również w nowoczesnej aranżacji wnętrz na stałe zagości eko trend i elementy wyposażenia wykonane z materiałów recyklingowych. Jak w 2019 roku, tak i w tym, efektownym sposobem na wystrój mieszkania są motywy kwiatowe, tapety we florystyczne wzory oraz zielone detale. Modne okazują się także kolorystyczne kontrasty, np. połączenie białego z czarnym.

meble po recyklingu i świeże trendy we wnętrzach 2020

Co ciekawe, dotyczy to również kuchni, gdzie w ostatnich latach na topie był klasyczny, jasny wystrój. Jeśli w mieszkaniu ma się dziać, nie może zabraknąć kolorowych, etnicznych wzorów oraz wyrazistych tekstur. To właśnie te fasony będą rządzić w formie dodatków, takich jak poduszki i dywany.

Okrągłe wykończenia

Zarówno w 2019 r. jak i w świeżo rozpoczętym 2020 r. wnętrzarskim trendem są zaokrąglone meble i obłe kształty, inspirowane stylem lat 70 ubiegłego wieku. Kanciaste stoliki, ostro zakończone komody i sofy odchodzą w niepamięć, a w ciągu najbliższych 12 miesięcy rządzić będą krągłości. Oczywiście, będzie to udoskonalona wersja wyposażenia popularnego w latach 60 i 70, z naciskiem na nowoczesne akcenty np. kolorowe, etniczne wzory.

Trendy w oświetleniu 2020 i okrągłe kształty

 Kolejną, dawno niewidzianą ozdobą mieszkania będzie wiklina oraz rattan, dla wielu materiały kojarzące się z czasami dzieciństwa. W tym roku powracają w ekscytującej formie na krzesłach, stolikach, a nawet będą widoczne w trendach w oświetleniu 2020. Trudno nie zauważyć, iż w tym roku królować będzie nowoczesność połączona z elementami tradycyjnymi tworząc jedną, doskonale zrównoważoną całość. 

Wiklina - najnowsze trendy w aranżacji wnętrz 2020

Wygoda ponad wszystko

Trendy w urządzaniu wnętrz 2020 głoszą, że wystrój mieszkania ma przede wszystkim zachęcać do odpoczynku. Eksperci prognozują, iż w nowym roku popularne będą wygodne tkaniny, takie jak bawełna, len, a nawet moher. Zamiast aksamitu, sofy zdobić będą miękkie skóry, niekoniecznie pozbawione zagięć czy drobnych niedoskonałości, gdyż jak twierdzą specjaliści od aranżacji wnętrz, w 2020 r. perfekcja nie będzie modna.

Trendy we wnetrzach 2020 - modne kwiaty

Niezmiennym od lat trendem są żywe rośliny, które nadają charakteru pomieszczeniom, a także mają właściwości relaksacyjne. 

trendy w urządzaniu wnętrz 2020 - modny wystrój mieszkania

Jak Wam podobają się tegoroczne wnętrzarskie trendy? Podzielcie się na sentoslaw@sento.pl

A jeśli chcecie przeczytać co było modne w zeszłym roku zachęcam do wpisu Trendy w aranżacji wnętrz w 2019 roku

Do następnego :)