Dlaczego warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz?

Nadszedł w końcu ten upragniony moment, w którym macie realny wpływ na to, jak będzie wyglądać Wasze mieszkanie, ale nie jesteście do końca pewni czy podołacie zadaniu urządzenia go na własną rękę? W tym wpisie dowiecie się, dlaczego pomoc architekta wnętrz znacząco ułatwi proces aranżacji mieszkania.

Kto powinien pomyśleć o współpracy z architektem wnętrz?

Fascynuje Was urządzanie wnętrz, ale nie bardzo wiecie, jak połączyć różne pomysły? Nie orientujecie się, na czym polega aranżacja lub chcecie zaoszczędzić czas spędzony na planowaniu przestrzeni?

Współpraca z architektem wnętrz pozwoli przejść przez ten etap w spokoju i pewności, że mieszkanie będzie piękne i funkcjonalne, a każda spędzona w nim chwila będzie dla Was czystą radością.

Architekt wnętrz czy warto

Wasze pomysły

Na pierwsze spotkanie zabierzcie wszystkie inspiracje, pokażcie je i omówcie, co jest w Waszym stylu, i co Wam się podoba. Architekt to osoba, która jest doświadczona, kompetentna i konkretna, uporządkuje Wasze pomysły i przekuje je w funkcjonalny projekt.

I tak samo w drugą stronę, jeżeli brak Wam inspiracji, specjalista pomoże i zaproponuje Wam optymalne rozwiązania.

Rozmowa poznawcza

Pytania zadawane na początku współpracy z acrhitektem wnętrz mają na celu jak najlepsze poznanie Waszych potrzeb i umieszczenie w mieszkaniu elementów, które pomogą w życiu codziennym. Dzięki takim informacjom przedstawi projekt odzwierciedlający Wasze wymagania.

Dzięki radom specjalisty mieszkanie nie tylko będzie estetycznie urządzone, ale także funkcjonalne i ergonomiczne. Do zadań fachowca będzie należeć m.in. dokładna analiza Waszego nowego M. Zwróci on uwagę na układ pomieszczeń i położenie względem stron świata. Od tego, pod jakim kątem padają promienie słoneczne do pokoju, będzie zależeć np. rozmieszczenie oświetlenia.

Wiedza profesjonalisty pozwoli na zastosowanie najlepszych rozwiązań, zarówno pod względem technicznym, jak i aktualnych trendów. Przedyskutuje on z Wami, jakie rozwiązania są praktyczne, które należy przemyśleć, a czego najlepiej unikać.

Projektant wnętrz czy warto

Rzeczowe uwagi

Pod uwagę na pewno zostaną wzięte sugestie na temat tego, co ułatwia Wam pracę i organizację dnia, a także czego brak odczuwaliście w poprzednich miejscach zamieszkania. Potrzebujecie więcej przestrzeni na przechowywanie? W kuchni nigdy nie wystarczało Wam miejsca na sprzęty i przetwory? Z tymi spostrzeżeniami podzielcie się z fachowcem!

Pracujecie w domu? Spędzacie dużo czasu w kuchni? Macie małe dzieci, o których bezpieczeństwo należy zadbać? Projekt zostanie dopasowany do trybu życia Waszej rodziny!

Najważniejsza kwestia do omówienia z architektem dotyczy budżetu, ponieważ to od niego wszystko będzie zależeć. Jeżeli na początku określicie maksymalną kwotę, jaką jesteście w stanie przeznaczyć na aranżację, architektowi pomoże to w przygotowywaniu odpowiedniego projektu.

Taka wiedza daje możliwość pomocy architektowi wnętrz i przedstawienia Wam, w jakie elementy warto zainwestować, a na czym lepiej nie przepłacać.

Konkretne propozycje

Po spotkaniu z architektem będzie on mieć za zadanie przygotować dla Was kilka propozycji. Na projektach zobaczycie nie tylko rozmieszczenie sprzętów i mebli, ale także ich styl czy materiały, z czego zostaną zrobione, a także ogólną kolorystykę wnętrza.

Czy warto brać architekta wnętrz?

Fachowiec weźmie pod uwagę wszystkie kwestie techniczne, a przede wszystkim Wasze upodobania i unikatowy styl. W schemacie zostaną uwzględnione takie aspekty, jak prawidłowe odległości między sprzętami i meblami, a także odpowiednie szerokości przejść. Możliwość zobaczenia wstępnych szkiców to ogromna zaleta zatrudnienia specjalisty.

Po tym, jak zdecydujecie się na dany projekt, zostanie on szczegółowo opracowany i poznacie wstępny kosztorys.

To moment, w którym architekt przygotuje wizualizację, dzięki której zobaczycie, jak mieszkanie będzie wyglądać z użyciem konkretnych kolorów czy materiałów i w otoczeniu wszystkich przewidzianych elementów (mebli, sprzętu, oświetlenia).

Dbałość o wykonanie

To jeszcze nie koniec Waszej współpracy z architektem wnętrz. Jego rola nie ogranicza się do przygotowania projektu. Będzie on sprawować nadzór nad pracami i zgodnością zaplanowanych elementów z wykonaniem, a do tego zaplanuje i przypilnuje harmonogramu. To pozwoli zaoszczędzić dużo czasu.

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz?

Radość w cenie pomocy architekta wnętrz

Po zakończeniu prac aranżacyjnych, przyjdzie czas na odebranie w pełni urządzonego mieszkania. Na tym ostatnim etapie nie pozostaje Wam nic innego, jak zamieszkać w wymarzonym M, które będzie Wam służyć latami, a każda chwila w nim spędzona sprawi radość!

Jeżeli chcielibyście o coś zapytać, piszcie śmiało na [email protected]. Zawsze z chęcią pomogę rozwiać Wasze wątpliwości :)

Do następnego :)


Zamknij

Sento dołącza do Grupy
Dom Development

1 lipca LIDER rynku mieszkaniowego w polsce,
dom development s.a. nabył pakiet większościowy akcji sento s.a.