Górka Narodowa - atrakcyjne miejsce do zamieszkania

Górka Narodowa - atrakcyjne miejsce do zamieszkania

Górka Narodowa to urokliwe, a do tego szybko rozwijające się krakowskie osiedle. Nowoczesna zabudowa, bliskość terenów zielonych i rozbudowa miejskiej infrastruktury stale przyciągają kolejnych klientów oraz inwestorów.

 

Górka Narodowa położona jest w północnej części Krakowa, zaledwie 5 kilometrów od Rynku Głównego. Osiedle obfituje w malownicze widoki oraz atrakcyjne tereny zielone. Nowa zabudowa powstaje w cichej i spokojnej okolicy położonej na wzniesieniu, dzięki czemu z balkonów roztacza się imponująca perspektywa na panoramę Krakowa. Ta część miasta przyciąga także osoby ceniące sobie aktywny wypoczynek na łonie natury. Blisko znajduje się znany i lubiany Park Kościuszki, a w niedalekiej przyszłości w rejonie ul. Węgrzeckiej ma powstać Park Krakowian. Jednocześnie z łatwością dostać się stąd można do Dolinek Krakowskich, uwielbianych przez miłośników długich, pieszych wędrówek.

Bogata infrastruktura

Atutem osiedla jest bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura. Okolica jest stosunkowo młoda, lecz wszystkie niezbędne usługi znajdują się praktycznie na miejscu. Można tutaj znaleźć wiele różnorodnych sklepów spożywczych - od warzywniaków, poprzez delikatesy, aż po większe supermarkety. Niedaleko mieści się też Plac Imbramowski, czyli największy plac targowy w Krakowie, a obok niego zespół biurowców O3 Business Campus, w którym m.in. ma swoją siedzibę przychodnia Lux Med. Natomiast w odległości 10 minut samochodem znajduje się nowoczesny kompleks handlowo-rozrywkowy, na który składają się CH Serenada, CH Krokus wraz z hipermarketem Auchan, Multikino, market budowlany OBI oraz największy w Polsce Park Wodny.

Nowa trasa tramwajowa

Rozwojowi osiedla towarzyszy poprawa infrastruktury miejskiej. Z myślą o komforcie mieszkańców powstaje nowoczesna linia tramwajowa, przebiegająca od Górki Narodowej do Krowodrzy Górki. W ramach inwestycji zaplanowano 5-kilometrową trasę, 23 przystanki oraz całkowicie nową sieć dróg rowerowych. Nowa trasa pozwoli na wygodny i szybki przejazd tramwajem z północnych obrzeży do centrum miasta w niewiele ponad 20 minut.

Górka Narodowa to miejsce cieszące się coraz większą popularnością wśród nabywców mieszkań. Jeżeli Ty również planujesz przeprowadzkę w te rejony, to jedną z ciekawych propozycji może być nowoczesny kompleks SenTOTU, powstający przy ulicy Andrzeja Zauchy. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowej inwestycji? Wejdź na www.sentotu.pl