Tapeta wiecznie modna

Po latach zapomnienia powróciły do łask i od tej pory królują w naszych wnętrzach w przeróżnych odmianach. Tapety, bo o nich mowa, nadają smutnym wnętrzom optymizmu, nietuzinkowego charakteru i nuty elegancji. Przed Wami najmodniejsze wzory, którymi warto udekorować cztery kąty.

Odrobina luksusu, czyli jasne tapety na ścianę

Piękne, ornamentalne, lekko połyskujące modne tapety kojarzone są z luksusem, wyczuciem stylu, wytwornymi wnętrzami sal balowych. Odnajdziemy je w drogich hotelach czy królewskich pałacach. Są symbolem bycia glamour, dlatego doskonale prezentują się w mieszkaniach zaprojektowanych właśnie w tym stylu.

Modne tapety

Jasne tapety na ścianę w odcieniach pastelowych, o ledwo zauważalnych wzorach, sprzyjają wyciszeniu. Świetnie współgrają z białymi meblami i beżowymi dodatkami. Jeśli lubicie styl glamour, warto postawić również na coś odważniejszego, co wyróżni Wasze mieszkanie. Czarna tapeta ze złotymi elementami? Dlaczego nie! Sprawi, że wnętrze stanie się intrygujące, tak jak jego właściciele. W  którym pomieszczeniu możemy umieścić taką tapetę? Rewelacyjnie wygląda w  salonie, przedpokoju lub za zagłówkiem łóżka w sypialni. 

Modne tapety na ścianę

Możemy śmiało powtórzyć ten sam motyw w więcej niż jednym pomieszczeniu, jednak wszystko zależy od  metrażu mieszkania. W małych wnętrzach fragment takiej modnej tapety na ścianę otoczmy sztukaterią, która nada dodatkowego szyku. 

Najmodniejsze tapety na ścianę

Bliżej natury dzięki modnym tapetom

Chcielibyście, aby wiosna nigdy się nie kończyła? Modne tapety z motywem florystycznym to idealny pomysł na dekorację ściany, która przez cały rok będzie dodawała naszym wnętrzom świeżości, a nam wiosennej energii! W tym sezonie najmodniejsze są duże liście i kwiaty, najlepiej w pastelowych kolorach. Motyw florystyczny pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.  

Jasne tapety na ścianę

Modne tapety ścienne

Kółko i kwadrat 

Innym motywem, który z pewnością zachwyci miłośników stylu art déco, jest modna tapeta pokryta geometrycznymi wzorami, najlepiej w mocnych, wyrazistych kolorach np. żółtym lub pomarańczowym.

Modna tapeta na ścianę

Taką tapetę najlepiej zestawić ze stonowanymi meblami i dodatkami, tak, aby grała w naszym mieszkaniu pierwsze skrzypce. W nowoczesnych wnętrzach ciekawym rozwiązaniem są również geometryczne tapety 3D.

Czy tapety na ścianę są modne?

Samochodziki, gwiazdki i chmurki

Modna tapeta ścienna to również doskonały pomysł na aranżację pokoju dla dziecka. Dzięki niej z łatwością stworzymy bajkowe królestwo dla małej księżniczki czy elegancki pokoik dla małego gentelmana. 

Czy tapety ścienne są wciąż modne?

Tapety na ścianę we wzory

Macie inne pomysły na zastosowanie modnych tapet ściennych we wnętrzu? Podzielcie się nimi, pisząc na adres sentoslaw@sento.pl.

Do następnego!